Uprawa róż w przydomowym ogrodzie

wysokogatunkowe sadzonki roz

Prowadzenie uprawy róż, wbrew pozorom nie jest zajęciem nazbyt skomplikowanym, a zdecydowanie wartym zachodu dla satysfakcji płynącej z widoku tych kwitnących krzewów. Oczywiście odpowiednia gleba oraz sadzonki róż dobrej jakości warunkują jakość naszych upraw, ale nie wymaga to szczególnych umiejętności czy predyspozycji ogrodniczych. Każdy z nas może zacząć hodować te cudownie wyglądające rośliny, jakimi bez dwóch zdań są róże.

Sadzonki róż najlepiej jest kupować w szkółkach (zobacz sadzonki róż dostępne w szkółce róż Hyżowie – https://hyzowie.com/), będziemy wtedy mieli większą pewność co do ich jakości. Szkółka róż oferuje nam najróżniejsze jej odmiany o charakterystycznym zapachu i pięknie prezentujących się kwiatach, dostosowanych do panujących w Polsce warunków atmosferycznych oraz odpornych na choroby grzybowe. Wybierając sadzonki należy zwrócić uwagę jak dana odmiana rośnie, krzewi się, zimuje, abyśmy byli w stanie zapewnić jej optymalne warunki wzrostu.

Stanowisko pod hodowlę powinno gwarantować naszym roślinom wymianę powietrza ale nie mogą być one narażone na zbyt silne działanie wiatru, ponieważ krzewy róż mogą ulec wysuszeniu. Musi być to miejsce odpowiednio nasłonecznione, jednak radzi się unikać nie tylko stanowisk przy północnej, ocienionej ścianie domu, ale również tej południowej, gdyż kwiaty mogą tam zbyt szybko więdnąć, zwłaszcza co wrażliwszym odmianom może grozić poparzenie.

Poleca się sadzenie róż w piaszczysto-gliniastej glebie o odczynie pH 6,5. Ważna jest też jej odpowiednia wilgotność i regularne nawożenie.

Poświęcenie nawet minimum uwagi naszym różom, zapewni ogród pełen barwnych i wonnych krzewów, kwitnących przez całe lato i cieszących oko swoim wyglądem. Któż nie chciałby wzbogacić swego ogrodu o tak zachwycający widok?

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *