Moda i ślub

Ślubna moda zmienia się dynamicznie – co sezon pojawiają się nowe trendy dotyczące oprawy uroczystości. Obecnie nie są to tylko suknie ślubne czy męskie garnitury ale również cała oprawa – torty, dodatki i jedzenie. Dziś liczy się każdy szczegół weselnej uroczystości. Do Polski trendy te przychodzą oczywiście zza naszej zachodniej granicy, która z kolei czerpie inspirację z portali zza oceanu. Wystarczy odwiedzić jakikolwiek portal poświęcony ślubom – zobaczymy jak powinien wyglądać modny ślub zgodny z najnowszymi trendami.

Przede wszystkim dzisiejsza moda ślubna musi być spójna – kładziemy duży nacisk na akcenty kolorystyczne, które klamrą zamykają wszystkie elementy oprawy. Nie ma tu miejsca na nic przypadkowego. Suknie ślubne nadal są najważniejszym elementem i można powiedzieć, że to one są wyjściem do przygotowania innych elementów. To czy na przykład wybierzemy suknie przepasaną czarnym pasem zdeterminuje kolor dodatków. A biel i czerń od kilku sezonów są bardzo modnym połączeniem, jednak nie rezygnujemy z kolorów. Białe buty ślubne nie są już koniecznością – obecnie dobieramy intensywne kolory takie jak soczysta zieleń, pomarańcz czy czerwień. Ważnym elementem ślubnych organizacji jest samochód do ślubu – jego wybór zazwyczaj leży po stronie Pana Młodego.

Oczywiście często to pierwsza kompromisowa decyzja jaką muszą podjąć przyszli małżonkowie. Dziś młodzi sami decydują o tym, jak będzie wyglądał ich ślub – dawniej to rodzice decydowali o tym jak będzie wyglądała oprawa, gdyż oni finansowali uroczystość. Dziś to młodzi w większości płacą za własne wesele i łączą tradycję z tym, co nowoczesne. Jednak nie jest to reguła. Często bowiem zamiast wystawnych wesel wybieramy skromne przyjęcia dla najbliższej rodziny.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *