Moda i ślub

Ślubna moda zmienia się dynamicznie – co sezon pojawiają się nowe trendy dotyczące oprawy uroczystości. Obecnie nie są to tylko suknie ślubne czy męskie garnitury ale również cała oprawa – torty, dodatki i jedzenie. Dziś liczy się każdy szczegół weselnej uroczystości. Do Polski trendy te przychodzą oczywiście zza naszej zachodniej granicy, która z kolei czerpie inspirację z portali zza oceanu. Wystarczy odwiedzić jakikolwiek portal poświęcony ślubom – zobaczymy jak powinien wyglądać modny ślub zgodny z najnowszymi trendami.

Przede wszystkim dzisiejsza moda ślubna musi być spójna – kładziemy duży nacisk na akcenty kolorystyczne, które klamrą zamykają wszystkie elementy oprawy. Nie ma tu miejsca na nic przypadkowego. Suknie ślubne nadal są najważniejszym elementem i można powiedzieć, że to one są wyjściem do przygotowania innych elementów. To czy na przykład wybierzemy suknie przepasaną czarnym pasem zdeterminuje kolor dodatków. A biel i czerń od kilku sezonów są bardzo modnym połączeniem, jednak nie rezygnujemy z kolorów. Białe buty ślubne nie są już koniecznością – obecnie dobieramy intensywne kolory takie jak soczysta zieleń, pomarańcz czy czerwień. Ważnym elementem ślubnych organizacji jest samochód do ślubu – jego wybór zazwyczaj leży po stronie Pana Młodego.

Oczywiście często to pierwsza kompromisowa decyzja jaką muszą podjąć przyszli małżonkowie. Dziś młodzi sami decydują o tym, jak będzie wyglądał ich ślub – dawniej to rodzice decydowali o tym jak będzie wyglądała oprawa, gdyż oni finansowali uroczystość. Dziś to młodzi w większości płacą za własne wesele i łączą tradycję z tym, co nowoczesne. Jednak nie jest to reguła. Często bowiem zamiast wystawnych wesel wybieramy skromne przyjęcia dla najbliższej rodziny.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *