Jakie usługi oferuje zakład pogrzebowy?

W życiu każdego z nas nadchodzi taki moment, że umiera najbliższa naszemu sercu osoba i musimy zorganizować jej pochówek. Jest to zwłaszcza trudne, gdy ktoś umiera nagle i nie jesteśmy na to kompletnie przygotowani. Na szczęście w tak ciężkim i smutnym czasie wszelkimi formalnościami zajmuje się zakład pogrzebowy. Obecnie oferta takich firm jest niezwykle szeroka. Pracownicy zakładu oferują swoją pomoc w takich obszarach jak:

  • transport zwłok;
  • wypełnianie dokumentów prawnych;
  • wybór trumny lub urny oraz kwiatów (w tym sprzedaż wieńców pogrzebowych);
  • kremacja i ekshumacja zwłok;
  • zapewnienie oprawy muzycznej w trakcie pogrzebu (np. harfy lub śpiewu);
  • przechowanie ciała zmarłego w prosektorium i przygotowanie go do pochówku;
  • transport uczestników pogrzebu do miejsca pogrzebu;
  • organizacja przyjęcia pożegnalnego lub stypy;
  • pielęgnacja i dbanie o nagrobki (Kraków polecamy KAMSO).

Oczywiście to rodzina zmarłego dokonuje ostatecznego wyboru zakładu pogrzebowego. To również jej członkowie decydują, czy ciało ma być pochowane w tradycyjnej trumnie, czy skremowane i pochowane w urnie.

Do podstawowych usług firmy pogrzebowej należy przewóz zmarłego do jej siedziby i wynajem chłodni, która służy do przechowania ciała aż do nadejścia dnia pogrzebu. Przygotowanie ciała do uroczystości pogrzebowej sprowadza się do zabiegów kosmetycznych, takich jak mycie, czesanie, czy ubranie w odpowiedni strój. Pozostałe usługi należą do rozszerzonej oferty, jaką dysponuje większość zakładów pogrzebowych. Co ciekawe, wiele z nich zapewnia również transport międzynarodowy zwłok, który dla rodziny zmarłego może być niezwykle trudny w zorganizowaniu.

Wiele zakładów pogrzebowych doradza również w kwestii wyboru odpowiedniego zakładu kamieniarskiego. To bardzo ważne, aby grób wykonany był z trwałych materiałów, odpornych na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, od sprawdzonych producentów. Klienci mogą też liczyć na ewentualną renowację, czy przebudowę istniejących już pomników.

Bardzo często zdarza się, że zakład kamieniarski i pogrzebowy to jedna i ta sama firma. Przedsiębiorcy decydują się na rozszerzanie oferty ze względu na duże zapotrzebowanie klientów, którzy mając możliwość skorzystania z kompleksowych usług jednego przedsiębiorstwa, nie wybierają konkurencyjnego zakładu.

Śmierć bliskiej osoby oraz ostateczne jej pożegnanie nie należą do łatwych przeżyć. Mając jednak po swojej stronie prawdziwych profesjonalistów, nie musimy całej swojej uwagi skupiać na kwestiach formalnych, ale całym sercem towarzyszyć zmarłemu na jego ostatniej drodze.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *