Pościele antyalergiczne

pościel dziecięca

Dla młodych rodziców każdy dzień jest wyzwaniem pełnym przygód i przyswajania nowej wiedzy. Przygotowania kącika dla maluszka to niezwykle przyjemne zajęcia, a jednocześnie rzecz wymagająca odpowiedniej wiedzy merytorycznej. Jakie łóżeczko wybrać, czy dana kołdra dla niemowlaka będzie w porządku i kiedy zainwestować w poduszkę?

Pytań przybywa i bardzo ważnym jest, aby sięgać po prawidłowe odpowiedzi. Kołdra i poduszka do łóżeczka to niezwykle ważne elementy wyposażenia. Jak wybierać, by zapewnić dziecku beztroski i spokojny sen?

Jaką kołdrę wybrać?

Spectrum możliwości jest całkiem spore i warto przyjrzeć się wszystkim opcjom, by móc finalnie wybrać najlepszą w naszym przypadku. Puchowa kołdra dla niemowlaka to zdecydowanie świetny pomysł, ponieważ wypełnienie w postaci kaczego puchu jest naturalne i odznacza się wysokimi właściwościami termoizolacyjnymi. Tego rodzaju kołderki doskonale grzeją i chronią maluszka przed chłodem. Trzeba mieć jednak na względzie fakt, że kaczy puch w przypadku alergików nie będzie zbyt dobrym pomysłem. Można również zdecydować się na kołdrę z pierzem.

W tego typu poduszkach puch jest mieszany z piórami. Poduszki nieco gorzej radzą sobie z ogrzewaniem, ale w związku z tym będą doskonałą propozycją na nieco cieplejsze dni. Osoby pragnące modelu, który sprawdzi się o każdej porze roku powinni zwrócić uwagę na kołdry wełniane. Wełna zapewnia świetną cyrkulację powietrza, a jednocześnie dostosowuje się do zastanej temperatury, grzejąc w chłodne dni i zapewniając komfort w dni cieplejsze.

Dla dzieci z alergią

Kołdra i poduszka do łóżeczka alergika powinna natomiast opierać się na materiałach antyalergicznych. Na szczęście również w takich sytuacjach rodzice mają spory wybór. Doskonałą opinią cieszą się kołdry kukurydziane, które zapewniają odpowiedni przewiew. Są jednocześnie wspaniale miękkie i delikatne. Kolejną propozycją będą kołdry bambusowe, które doskonale radzą sobie z wilgocią. Co ciekawe, sam bambus odznacza się wysokimi właściwościami antygrzybicznymi oraz higroskopijnymi.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *