Najbardziej efektowne i niedrogie ozdoby marynistyczne!

Jeżeli zastanawiasz się jak udekorować marynistyczny pokój, powinieneś postawić przede wszystkim na odpowiednie dodatki! Klimat nadmorskiego kurortu był modny zwłaszcza w międzywojniu a obecnie wraca do łask i stanowi świetną alternatywę dla urządzenia pokoju dziecięcego, łazienki a także domu letniego. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyś salon również urządził w tym stylu! Przeczytaj ten praktyczny krótki poradnik i dowiedz się na jakie ozdoby marynistyczne powinieneś postawić!

Jakie dodatki do wnętrz o charakterze marynistycznym?

Aby całość komponowała się spójnie i elegancko i miała wysmakowane charakter, powinieneś pamiętać o tym, że nadmiar bibelotów nawet najwyższej jakości może przytłaczać i prowadzi do wizualnego chaosu. Zdecyduj się na niedużą ilość ozdób postaw także na kolory takie jak:
– czerwień
– granat
– biel
Równie dobrym pomysłem będzie urządzenie pokoju lub innego pomieszczenia z użyciem beżowego koloru jako barwy bazowej i dodaniu kilku elementów w czerwonych bądź granatowych kolorach. Nie zapomnij również o pasach, które są charakterystyczne dla tego stylu. Ozdoby marynistyczne to:
– różnego rodzaju tekstylia, takie jak poduszki, koce, pledy, narzuty, bieżniki na stół, itp.
– dekoracyjne koła sterowe do powieszenia na ścianę
– mapy stylizowane na stare (lub oczywiście jeśli masz dostęp do prawdziwych starych map nic nie stoi na przeszkodzie abyś oprawił je w szkło i drewnianą, luksusową ramkę)
– kompasy i lunety
– globusy na trójnogu
– lampy marynistyczne
– lustra w stylu marynistycznym
– modele żaglowców
– obrazy marynistyczne
– sieci rybackie i dekoracje z liny
– statki w butelkach
– zegary i barometry o charakterze marynistycznym
– zastawa stołowa codzienna, na przykład zestaw do herbaty składający się z kubków z kotwicą oraz takiego samego czajniczka (wszystko utrzymane w białych, czerwonych i granatowych kolorach)
– oprócz tego możesz również kupić wiosła dekoracyjne na ścianę a nawet regały w kształcie łodzi oraz inne dodatki (także meble)
Nie zapomnij również o podłodze. Tutaj sprawdzi się:
-beżowa wykładzina
-chodnik w pasy
– chodnik jutowy
– dywan okrągły pleciony ze sznurka
lub inne tego typu wykładziny. Bardzo fajnym pomysłem jest umieszczenie dzwonka żeglarskiego, który zastąpi tradycyjny dzwonek do drzwi lub umieścisz go przy wejściu do salonu, łazienki, może znaleźć się też w przedpokoju.
Podsumowanie
Ozdoby o charakterze marynistycznym możesz zrobić sam. Wystarczy sznurek, butelka, muszelki, kamyki oraz odpowiednie tkaniny w pasy.

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *