W jaką pościel do łóżeczka wyposażyć pokój niemowlaka?

pościel do łóżeczka

Pojawienie się w rodzinie dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców. Zakupienie pościeli dla malucha w różnorodności ofert staje się trudne, gdyż nie potrafimy dokonać wyboru najodpowiedniejszego asortymentu. A przecież wszyscy wiemy, że dobry sen człowieka, tego małego również, jest niezwykle ważny.

Dziecko niewyspane jest rozdrażnione, płaczliwe i spędza sen z powiek rodzicom dosłownie i w przenośni. Zatem, w jaką pościel do łóżeczka wyposażyć pokój maleństwa?

Z pewnością to musi być pościel w zgodzie z naturą, by w żaden sposób nie powodować najmniejszego dyskomfortu, bo tylko wtedy dziecko będzie smacznie spało jak niemowlę. Nie chodzi jedynie o naturalne surowce do produkcji pościeli dziecięcej, ale również o poczucie bezpieczeństwa dziecka, do jakiego przyzwyczaiło się w łonie matki. Doznania zbliżone do matczynego ciepła, bliskości, ukojenia zapewni otulacz dla noworodka. Tego typu pościel może mieć zastosowanie jedynie wtedy, gdy dziecko jeszcze się samodzielnie nie przewraca na brzuszek.

Ale gdy nasz maluszek już jest ruchliwy i zainteresowany otaczającym światem, koniecznie trzeba zaopatrzyć łóżeczko w pościel dla niemowlaka, oczywiście wykonaną z tkanin naturalnych, przyjaznych środowisku. Nie bez znaczenia będą również kolory i wzory pościeli. Zadbajmy o paletę barw dających wyciszenie, a motyw na poduszce czy kołderce niech kojarzy się z ulubionymi postaciami z bajek.

A spokojny, dobry, odpowiednio długi sen da pewność, że nasza pociecha będzie się prawidłowo rozwijała. Tak więc przy wyposażeniu łóżeczka w pościel zwróćmy szczególną uwagę na naturalny surowiec, z którego pościel jest uszyta, miejmy również na względzie kolejne etapy rozwoju małego człowieka, jego upodobania i wynikające z nich potrzeby.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *