Ubiór pary młodej

Ślub to wyjątkowa okazja. Miesiące przygotowań. Nauki przedmałżeńskie. Zakupy. Przymiarki. Dopinanie wszystkiego na ostatni guzik. Aż w końcu oczy wszystkich gości są wpatrzone w bohaterów ceremonii. Najpierw, gdy składają sobie przysięgę, a później kiedy brylują na weselu.
Dlatego suknie ślubne powinny przede wszystkim prezentować się szykownie i atrakcyjnie. Muszą współgrać z powagą uroczystości. Wyróżniać pannę młodą na tle druhen i pozostałych gości. Wprawiać innych w zachwyt, tak aby kobieta czuła się wyjątkowo, a dzień zaślubin pozostał cudownym wspomnieniem.
Tradycyjnie jest to długa biała kreacja. Z wieloma elementami ozdobnymi, najczęściej koronkowymi. Częstym dodatkiem jest welon. Wykonana ze zwiewnych materiałów, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, tak aby skóra miała czym oddychać.
W tym miejscu, należy wspomnieć o tym, że kreacja ślubna ma gwarantować również komfort oraz pełną swobodę ruchów. Zgodnie z obyczajem, podczas hucznego przyjęcia para młoda jest cały czas aktywna. Nowożeńcy tańczą, biorą udział w najróżniejszych zabawach, podchodzą do gości, rozdzielają tort. Ich stroje nie mogą krępować ruchów. Muszą być lekkie i wygodne.
Moda ślubna jest bardzo mocno ograniczona pewnymi konwenansami i wytycznymi. Trudno sobie wyobrazić, że pani młoda wyskoczy w kusej seledynowej kiecce, a pan młody założy marynarkę w grochy i żółte spodnie, a całość podkreśli czerwoną muchą albo krawatem w arbuzy.
Ubrania muszą trzymać odpowiedni fason. Żeniący się mężczyzna musi założyć jednolity garnitur lub frak. Zależy od stylu, w którym wyprawiane jest przyjęcie. Wskazane są stonowane kolory. Najlepsze są odcienie niebieskiego, przeważnie ciemne, granatowe, chociaż jaśniejsze a nawet błękitne też są dopuszczane. Szczególnie podczas ślubów wypadających w lecie. Do tego nieśmiertelna biała koszula, z kołnierzykiem i mankietami na spinki.
Całość należy podkreślić odpowiednimi dodatkami. Najprostszą zasadą, której przestrzeganie, będzie od razu widoczne dla większości zaproszonych, jest kolorystyczne zharmonizowanie paska z butami. W kieszonce marynarki poszetka, pod szyją mucha lub krawat.
Wychodząca za mąż kobieta z racji specyfiki jej stroju mniej musi się troszczyć o dodatki. Praktycznie pozostanie jej tylko dobrać odpowiednie buty, najlepiej stylowe pantofle na wysokim obcasie. Trzeba tutaj pogodzić elegancję z wygodą i funkcjonalnością. Tak, aby pani mogła chodzić i tańczyć bez odczuwania dyskomfortu.
Do wyboru jest cała masa modeli sukni. Są dłuższe i krótsze. Mniej lub bardziej bogato zdobione. Dostępne są różne kroje, rozmaite wykończenia, kształty dekoltów. Ostateczny wybór, to już sprawa indywidualna, zależna od tego, kto w czym się czuje i wygląda jak najlepiej.
Niezależnie od wybranego rozmiaru, zawsze można też wykonać niezbędne poprawki, tak aby kreacja była dopasowana jak najlepiej. Obecnie też nie ma problemu, aby znaleźć strój plus size. To wyjątkowo dobra wiadomość dla pań o bujniejszych kształtach, okrąglejszych biodrach, a także w widocznej ciąży.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *