Jak latać to długo i daleko

Utrzymywanie akumulatorów w dobrej kondycji pozwoli Ci cieszyć się dłużej sprzętem

Baterie do dronow to coś bez czego nie można się obejść, o ile chce się wprawiać kopter w ruch. W końcu do tego służy – żeby latał i był w stanie uchwycić to, czego potrzebujemy w danym momencie. Kiedy komponent jest wysłużony, a chcemy tchnąć życie w nasz latający sprzęt, to należy go niezwłocznie wymienić. Powinny być objęte okresem gwarancyjnym tak, aby w razie czego mieć zabezpieczenie, że nie otrzymaliśmy felernego produktu. Sprzęt należy używać w temperaturze od 0 do 40 stopni Celsjusza, aby nie narazić go na szkodliwe skutki czynników zewnętrznych. Kiedy jest zimno, więc temperatura też jest odpowiednio niska, to warto pamiętać o utrzymaniu koptera w zawisie przez okres minuty. Wynika to stąd, że akumulator zdąży się rozgrzać, a prawidłowe użytkowanie pozwoli przedłużyć jego żywotność.

Co musimy o nich wiedzieć?

Do sprzętu latającego nie każdy zestaw do ładowania pasuje. Na przykład taka z telefonu nie jest dobrą opcją, chociażby z racji tego, że posiada niewielką moc i co rzecz jasna, nie jest przeznaczona do tej maszyny. Może dojść również do tego, że zostanie uszkodzona, a tego na pewno byśmy nie chcieli. Często stosuje się taką posiadającą 3,7 V 380 mAh. Taka pozwala na przedłużenie czasu pracy przez około 15 minut. W akumulatorze ładuje się co najmniej godzinę. Ważne też żeby uwzględnić pojemność. Ten parametr jest istotny, bo im większa pojemność tym dłuższy czas działania sprzętu.
Taka posiadająca 7,4 V ma dużą pojemność, ale i moc, więc sprawdzi się w pracy profesjonalisty, który oczekuje dłuższego okresu nieprzerwanej pracy. Kilkanaście minut dla takiego użytkownika to za mało, dlatego właśnie przydaje się ta większa pojemność. Koszt takiej jest odpowiednio większy, ale cena jaką się zapłaci na pewno będzie na dłuższą metę opłacalna. Te o większej pojemności zazwyczaj ładowane są akumulatorem litowo-jonowym.

Opcje, które posiadają dobre parametry

Jeśli zależy Ci na niższej cenie za sprzęt, to godny uwagi jest DJI Ryze Tello. Posiada on kamerę HD z dobrym przetwornikiem – 5 megapikseli. Jego czas lotu to 13 minut, więc może i nie za wiele, ale z pewnością wystarczy jeśli tylko zaopatrzymy się w dodatkowe ładowanie. Zakupuje się go wraż z zestawem litowo-polimerowy o pojemności 1100 mAh. Prosta obsługa, wraz z dołączoną instrukcją pozwoli laikowi zapoznać się z wszelkimi funkcjami, jakie posiada. Posiada także komplet śmigieł. Klienci bardziej wymagający dobrze jakby zainteresowali się DJI Mavic Pro Platinum Fly More Combo, bo baterie do dronów są pojemne, każda z nich ma 3830 mAh, dzięki czemu zabawa sprzętem jest zapewniona przez aż pół godziny. To już więcej niż w poprzedniej propozycji, a jego prędkość wynosi aż 65 km/h. Nagrywa w 4K, zdjęcia i filmy zaposuje na typach kart pamięci, jak microSD, microSDHD, czy microSDXC. Stabilizatorem jest trzyosiowy gimbal, a co ważne, sam wraca do punktu początkowego i posiada inne opcje pozwalające na jeszcze lepszą kontrolę sprzętu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *