Catering dietetyczny – jak zacząć?

dieta z dostawą

Zawsze marzyłeś o sprawdzonej i gotowej diecie? Chcesz odżywiać się zdrowo i mieć na talerzu dobrze zbilansowane posiłki? A może po prostu gotowanie uważasz za zbędną czynność, bo nie lubisz gotować i nie masz na to czasu?

Dieta z pudełka święci tryumfy popularności i jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego człowieka. Tylko jak się do niej zabrać? Skoro trochę kosztuje, to warto osiągnąć dzięki niej zamierzone efekty. Podpowiadamy, jak się przygotować do cateringu dietetycznego.

Polecamy: dieta z dostawą Kraków – Catering Dietetyczny OptimalFit

Dieta pudełkowa? Zamawiam!

No nie od razu. Najpierw upewnij się, że taki rodzaj odżywiania jest dla Ciebie. Jeśli gotowanie traktujesz jako formę rozrywki i lubisz to robić, trudno Ci będzie o powstrzymanie się od tej czynności. Oprócz gotowych dań, które firma dostarczy pod Twoje drzwi, będziesz dodatkowo coś pichcił, a potem to jadł. A dieta z pudełka ma przecież określony cel. Jaki jest Twój? Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? A może po prostu chcesz jeść tak, by nie przytyć? Jesteś aktywny sportowo, budujesz masę i potrzebujesz odżywiać się w sposób zbilansowany? Cel jest ważny. Jeśli istotny jest dla Ciebie poziom indeksu glikemicznego, bo masz cukrzycę, taka dieta, też będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Wariant kaloryczności

Teraz ustal jaki wariant diety potrzebujesz i o jakim zapotrzebowaniu kalorycznym. To ważny punkt. Od niego zależy cel diety oraz jej cena. Diety 1200 kcal są dla kobiet, które walczą o szczupłą sylwetkę, a przy tym nie ruszają się za dużo. Podobnie jak dieta do 1500 kcal, ale ta zakłada już jakikolwiek ruch. Przedziały od 1800 kcal na dobę to już odpowiednia zapotrzebowanie dla mężczyzn na redukcji i kobiet, które po prostu chcą się zdrowo odżywiać i nie przytyć. To również właściwa kaloryczność, dla osób z dużą nadwagą, powyżej 25 kilogramów, które są w procesie odchudzania. Przedziały od 2000 kcal i wyżej są zarezerwowane głównie dla sportowców i osób bardzo aktywnych na co dzień. Jeśli jesteś wegetarianinem, veganem, spodziewasz się dziecka albo po prostu nie jesz glutenu lub nabiału, catering dietetyczny skomponuje menu odpowiednio przygotowane pod Twoje potrzeby.

Znajdź firmę cateringową

W wyszukiwarkę wpisz miasto i wrzuć filtr na przykład: Wrocław dieta pudełkowa dla wegetarianina. System od razu znajdzie kilka firm, które wpiszą się w tą frazę. Teraz szukaj odnośników do stron www, a na niej znajdź galerię (zdjęcia dużo mówią), ceny i ofertę. Szukaj informacji na temat danej firmy w opiniach, grupach cateringowych i wyszukiwarkach, jak na przykład Dietly. A potem skontaktuj się z firmą i sprawdź, jakie mają podejście do klienta i jaką oferują pomoc.

Dieta z pudełka to dobre rozwiązanie tymczasowe. Zawsze stosuj się do tego, co jest zalecane, jeśli chcesz osiągnąć swój cel. W przeciwnym razie może się okazać, że wydasz zupełnie niepotrzebnie niemałe pieniądze.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *