Bezpieczniej za niewielką cenę

beton ogniotrwały

Coraz częściej słyszymy o wybuchu gazu w kamienicy, czy niesprawnej instalacji gazowej, która powoduje pożar. Uderzenie pioruna, zaprószenie ognia, nieodpowiedzialne palenie papierosów czy susza, to tylko kilka z przyczyn pożarów. Naprzeciw potrzebom dzisiejszego konsumenta wychodzą marki tworzące materiały budowlane.

Zaprawa ognioodporna, żaroodporne płyty gipsowo-kartonowe, czy maty ceramiczne, to produkty dnia dzisiejszego, dzięki którym nawet jeśli dojdzie do pożaru to konstrukcja pozostaje nieuszkodzona. Ceramika zawsze charakteryzowała się dużą ogniotrwałością i nie przypadkiem stosowana jest w materiałach pracujących w wyższych temperaturach. Piece służące do wytopu najróżniejszych stali i wygrzewania produktów wymagających takiej obróbki nie bez powodu wykonane są z materiałów ceramicznych. Może i bardziej kruchych, ale w tym przypadku to nie jest cecha im potrzebna, liczy się wytrzymałość na wysokie temperatury, a te cechę na pewno posiadają.

Nowe budownictwo charakteryzuje się większym bezpieczeństwem, a za tym idzie tańsze ubezpieczenie, co zawsze jest plusem, bo gdy więcej zostaje w kieszenie możemy sobie na więcej pozwolić, a zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć, na co nam się tylko żywnie podoba. Materiały żaroodporne nie są już nowinkami technicznymi stosowanymi tylko w budynkach NASA, lecz częścią naszego codziennego życia spotykanymi w każdym domostwie.

Montaż takich systemów także nie pozostawia wiele do życzenia, bo nie odbiega poziomem skomplikowania od swoich, nazwijmy to normalnych odpowiedników, a przecież jeśli coś może być lepsze, nieznaczeni tańsze, równie proste w montażu, a przede wszystkim bezpieczniejsze to dlaczego by tego nie zastosować.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *